1999: програма “Сучасне зарубіжне мистецтво”

У розповіді про 1999 — третій рік діяльності Муніципальної галереї важливо зазначити декілька подій, що відбувалися в межах програми «Сучасне зарубіжне мистецтво». 

Виставка «Фотографія США», присвячена 10-річчю побратимського зв’язку Харкова й Цинциннаті відбувалася під патронатом муніципалітетів обох міст-побратимів. 

Експозиція виставки складалася зі 40 фоторобіт 7 авторів зі Цинциннаті й, за думкою кураторів, була зрізом художньої фотографії Цинциннаті того часу. 

Серед робіт: жанрові сцени М. Джонсона; концептуальні композиції Б. Девіса й М. Уїлсона, пейзажі Цинциннаті й репортаж з життя міста від Т. Шіффа; фотографії, виконані за допомогою спеціальних технічних ефектів К. Саллівена й чуттєві психологічні портрети, зняті на стару чорно-білу плівку, що колись належала дідусю автора Д. Стівенса. Діанна Холмс продемонструвала цикл «Монреаль» 1995-го року, в якому фотографія була лише елементом робіт, виконаних в змішаній техніці, що також містили в собі поетичні рядки. 

Слід зазначити, що серед численної американської делегації, що приїжджала на честь десятиріччя побратимського зв’язку й на відкриття виставки, був посол США й мери обох двох міст-побратимів.

Ще одним важливим проєктом, що відбувся у 1999-ому році в межах колаборації зі Посольством Австрії, була виставка «A8010 Грац», на якій були представлені твори 14 художниць й художників з Австрійського міста Граца. Усі творчі роботи авторів були виконані в різних техніках: об’єкти, інсталяції, фото, литво, плакати й графіка у різних жанрах візуального мистецтва, через що харківський глядач здобув цілісне уявлення про напрямки й тенденції в сучасному художньому житті Граца й Австрії.

На відкритті виставки сучасного австрійського мистецтва, зокрема візуальної складової, також було представлено проєкт авангардної електронної музики дуету «Smalloaknightgale» зі Харкова, що об’єднував в собі професора Харківської консерваторії, члена Американської асоціації кларнетистів Сергія Низькодуба й композитора Ніка Соловйова. Цей проєкт було задумано авторами спеціально до представленої експозиції як частину ще одного об’єкту або музичної інсталяції серед візуального ряду виставки.