
- Це подія пройшло.
ВІТАЛІЙ КУЛІКОВ «ФІГУРА»
23.10.2020 @ 11:00 - 14.11.2020 @ 19:00

Муніципальна галерея спільно з галереєю VOVATANYA анонсують ювілейну програму до 85-річчя від дня народження Віталія Миколайовича Куликова!
23 жовтня – 14 листопада – Виставка «Фігура»
23 жовтня 17.00 – Відкриття виставки «Фігура»,
Урочисте відкриття меморіальної дошки В. Н. Куликову роботи скульптура Володимира Кочмара
(Харківська муніципальна галерея, вул. Чернишевська, 15)
27 жовтня – 20 листопада – Виставка «Натура»
27 жовтня 18.00 – Відкриття виставки «Натура»
(Галерея VOVATANYA, Харківська набережна, 6)
Ювілейна програма буде проходити в рамках проекту «Збережемо спадщину Куликова», ініційованого МГ в 2015 році. Проект є триваючою масштабною ретроспективою творчості автора, мета і завдання якої найбільш повно розкрити для глядача художню спадщину Віталія Миколайовича Куликова, показати і проаналізувати творчість художника з його унікальним стилем і світоглядом, не тільки як самостійного учасника, а й як фігуранта потужної, але малодослідженої течії харківського нонконформізму 60-80-х років минулого століття.
Віталій Куликов (1935 -2015) – відомий український художник, живописець, графік, книжковий дизайнер і плакатист. Народився в 1935 році в Новогеоргіївську, в 1950 році переїхав до Харкова. Навчався в Харківському художньому училищі. У 1967 році закінчив Харківську академію дизайну і мистецтв. Віталій Куликов – спадкоємець традицій авангарду, визнаний майстер живопису, графіки і плакатного мистецтва, професор кафедри «Малюнка і живопису» ХНУБАа, лауреат Муніципальної премії (2006).
На творчість художника вплинула система, сформована відомим художником і педагогом – Григорієм Бондаренко (1892- 1969). Ця система базується на традиціях кубізму, кубофутуризму, геометризму, а також на конструктивній основі образу.
Все своє життя художник йшов по шляху експерименту. Віталій Миколайович інтерпретував і переломив у своїй творчості традиції авангардного мистецтва 10-20-х років ХХ століття. Філософський погляд в його роботах поєднується з чітким пластичним втіленням.
За 40 років викладацької діяльності Куликов став наставником для багатьох студентів, встиг виростити не одне покоління художників і архітекторів; був одним з творців творчого об’єднання «Літера А».
На виставці будуть представлені графічні роботи з «моделями» Куликова, відеоматеріали про художника, а також живопис, відібраний самим Віталієм Миколайовичем для статті в Вікіпедії. Ці роботи, на погляд автора, найбільш точно характеризують його творчість, що дає нам можливість побачити світ очима В. Куликова.
Напередодні відкриттів реальних виставок стартує і віртуальна галерея художника (v-art.digital), до якої увійдуть 20 найбільш значущих робіт, заснованих на особистому виборі автора.
В рамках проекту також планується паралельна програма: кураторські екскурсії по виставці, цикл зустрічей з художниками та учнями В. Куликова, показ фільму Олени Григор’євої, відкриття меморіальної дошки.