Про нас
ХАРКІВСЬКА МУНІЦИПАЛЬНА ГАЛЕРЕЯ – сучасна платформа для творчих і соціально-культурних ініціатив художників, кураторів і активних участників художнього руху Харкова, яка за роки свого існування стала невід’ємною частиною арт-процесу України. Харківська муніципальна галерея (в подальшому МГ) почала свою діяльність з 1996 року та стала першою галереєю муніципального статусу в нашій країні. Основний напрямок діяльності — робота з сучасними українськими художниками.
З моменту заснування і до сьогодні галерею очолює ТЕТЯНА ТУМАСЯН, арт-менеджерка, кураторка.
МГ — одна з перших українських галерей, яка почала процес популярізації й інституалізації сучасного мистецтва, була і залишається репрезентантом основних тенденцій та процесів, що формуються в українському артсередовищі.
У своїй виставковій політиці, МГ поєднує програми та виставки майстрів традиційного живопису, графіки, скульптури, фотографії с проектами сучасного мистецтва, нових медіа, кожен з яких знаходе свого глядача. Крім того, галерея вже давно стала простором для реалізації освітніх, соціальних та просвітницьких проектів, своєрідним комунікативним і експериментальним майданчиком, активно сприяє актуалізації мистецтва і підвищенню культурної активності жителів Харкова.
За 23 роки праці галерея провела ряд значущих міжнародних проектів, а також співпрацювала з художниками / галереями із Австрії, Великобританії, Німеччини, Франції, США, Ірану, Польщі, Росії, Литви, Молдови, Ізраїлю, Арменії, Узбекистану, Сербії, Словаччини, Намібії. В активі галереї – сотні проектів, акцій, виставок і фестивальних програм.
Художники галереї: Борис Михайлов, Віталій Куліков, Віктор Гонтарів, Сергій Братков, Віктор Сидоренко, Павло Маков, Вачаган Норазян, Едуард Яшин, Олександр Рідний, Ганна Іванова, Володимир Кочмар та багато інших, а також команда молодих авторів: Аліна Клейтман, Антон Ткаченко, Артем Волокітін, Віталій Кохан, Гамлет Зиньківський, Ганна Бикова, Констянтин Зоркін, Олена Полященко, Ольга Федорова, Роман Мінін …
МГ – незаангажований майданчик, який підтримує і сам є ініціатором різних акцій і проектів в теренах сучасної культури. Багато років галерея входить в топи провідних арт-інституцій України.
У 2008 році МГ відкрила новий експозиційний майданчик АРТпідвал, спеціалізацієй якого є виключно молодіжне й експериментальне мистецтво.
Починаючи з 2003, кожні два роки команда МГ проводить великий фестиваль сучасного мистецтва для молодих художників NonStopMedia з масштабною теоретичною платформою, майстер-класами, спец-проектами, кіно-, музичними та театральними подіями. Фестиваль є головною візитівкою галереї.
ГАЛЕРЕЯ МАЄ ДВА ВИСТАВКОВІ МАЙДАНЧИКИ: ОСНОВНОЙ ЗАЛ (БІЛЬШЕ 100 КВ М) ТА АРТПІДВАЛ (140 КВ М).
250
м2, площа
117
авторів
1170
виставок
1,745,550
відвідувачів
ОСНОВНІ ВИСТАВКОВІ ПРОЕКТИ ОСТАННІХ РОКІВ:
2021 Проєкт «Хроніка Арта. МГ 25″, Харків
2021 Проєкт «25» на честь 25-річчя Харківської муніципальної галереї, Харків, буклет
2021 «No Табу. Оновлення». Проєкт за участю 23 лауреатів NonStopMedia Х, Харків
2020 “Збережемо спадщину Куликова. Фігура”, Харків.
2020 «Ми народжені щоб Кафку зробити буттям: Вагріч Бахчанян», Харків.
2019-2020 Україно-австрійський проект “I Do Not Feel Free to Do What I Want”, Харків-Грац
2019 Друга Бієнале молодого мистецтва, Харків, каталог.
2019 Проект «Ми народжені щоб Кафку зробити буттям»: виставка-колаж Вагріча Бахчаняня, Музей сучасного мистецтва Одеси, Одеса.
2018, 2016, 2014…2003 Фестиваль молодіжних проектів NonStopMedia у 9 редакціях, Харків, каталоги.
2017-18 Проект-дослідження «МІСТО ХА: Харків авангардний», Національний художній музей України, Київ.
2017 «Пісня про буревісника. Короткий курс »: спецпроект V Бієнале сучасного мистецтва, Одеса.
2016 Проект-реставрація «Вагріч Бахчанян – художник слова», Харків, каталог.
2015 Меморіальний проект «Збережемо спадщину Куликова», Харків, каталог.
2015 Міжнародний паблік-спейс проект «Understanding/Розуміння», Харків-Берлін, каталог.
2015 Освітня платформа «Кураторський інтенсив», Харків.
2013 Проект «UNRESPECTABLE» до юбілею Бориса Михайлова, виставка рабіт Б. Михайлова, теоретична платформа за участі Віктора Мізіано, Олени Петровської, Пола Вумбєля, Олександра Раппапорта, Харків.
2012 «Присутність відсутності»: виставка молодих українських і литовських авторів в рамках європейського проекту «Tandem», Харків, Кишинів/Молдова, Клайпеда/Литва, каталог.
2011 Проекти «11.11.11» та «На землі», «Art-Kyiv Contemporary 2011», «Мистецький Арсенал», Київ, каталог.
2010 Проект «Зроблено у Харкові», міжнародна виставка-ярмарок «Art-Kyiv Contemporary 2010», Київ, каталог.
2010 «Мистецький Арсенал», Київ, каталог.
2010 Презентація проектів NonStopMedia на фестивалі «Тиждень актуального мистецтва», Львів.
NONSTOPMEDIA – фестиваль молодіжних проектів, один з піонерів у цій галузі. Існує з 2003 року. NonStopMedia — це цілий ряд різнопланових культурних подій, головним з яких є виставка молодих художників – номінантів фестивалю.
ОБМІННІ ПРОГРАМИ РЕЗИДЕНЦІЙ – проект галереї, який спрямований на динамічний мультикультурний розвиток молодих художників. Здійснюється з 2011 року.
НІЧЬ МУЗЕЇВ – європейська акція до дня музеїв, організаторами якої в Харкові є Муніципальна галерея.
STREET-ART FEST – урбаністичний фестиваль вуличного мистецтва – взаємодія міського простору і художника.
КУРАТОРСЬКИЙ ІНТЕНСИВ – освітня платформа для молодих кураторів із залученням провідних фахівців в області сучасного мистецтва з різних країн світу. Здійснюється з 2015 року.
2010 Проект «Консервування історії», фестиваль «Балаклійська Одісея», Севастополь.
2010 Виставка Віталія Куликова та презентація авторського монографічного альбому, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ, Київ, каталог/альбом.
2009 Проект «Добу на табуреті», фестиваль «Тиждень актуального мистецтва», Львів.
2009 Три соціальні проекти шведських та українських авторів, ГогольФест, Київ, каталог.
2009 Віталій Куликов «SPIRITUS LOCI»: Пейзажний живопис, «Я Галерея», Київ, каталог.
2009 Проект «Несумістна сумістність», Літературний музей, Харків.
2008 Проект «Лабораторія української фотографії», III Міжнародний фестиваль фотографії «Киевфотоком», Київ, каталог.
2008 «Друга столиця – нова харківська фотографія», Санкт-Петербург, Росія, Державний Центр Фотографії РОСФОТО, буклет.
2008 Виставка лауреатів фестивалю молодіжних проектів «NON STOP MEDIA»; Познань, Польща, буклет.
2007 Україно-шведський фото-проект «Urban Structure» в рамках міжнародної програми «SWIЖе», Харків, ЦСИ, Київ, «Дзига», Львів, Фото-музей Сюндcвалле, Швеція, буклет.
2007 Акція «День Харкова»: майстер-клас дизайнера Юрія Ринтовта, поетичний перформанс УкрСучЛіта, концерт Сергія Бабкіна в рамках Міжнародного конкурсу візуальних мистецтв «Эйдос», Мистецький Арсенал, Київ, буклет.