Віталій Миколайович Куликов (27 жовтня 1935 – 6 січня 2015).
Відомий український художник, живописець, графік, книжковий дизайнер, плакатист.
Народився в 1935 році в Новогеоргіївську, в 1950 році переїхав до Харкова.
Навчався в Харківському художньому училищі. У 1967 році закінчив Харківський художньо-промисловий інститут (нині – Харківська державна академія дизайну і мистецтв), майстерня проф. Бондаренко Г.А.
У 1967 – 1970 роках викладав на кафедрі графіки Харківського художньо-промислового інституту.
З 1970 викладач кафедри малюнку та живопису архітектурного факультету в Харківському інженерно-будівельному інституті (нині Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури), з 2010 року професор університету.
За 40 років викладацької діяльності Віталій Миколайович став наставником для багатьох студентів, встиг виховати не одне покоління художників і архітекторів; був одним з творців творчого об’єднання «Літера А».
Віталій Куліков інтерпретував у своїй творчості традиції авангардного мистецтва початку XX століття. Філософський погляд в його роботах поєднується з чітким пластичним втіленням. Куліков – не просто талановитий художник, він символ, міст від відкриттів Авангарду до винайдення власної художньої мови в сучасному українському мистецтві.
Проект «Збережемо спадщину Кулікова», ініційований МГ в 2015 році, є продовжуючою масштабною ретроспективою творчості автора, мета і завдання якого найбільш повно розкрити для глядача художню спадщину Віталія Миколайовича Кулікова, показати і проаналізувати творчість художника з його унікальним стилем і світоглядом не тільки як самостійного автора, а й як фігуранта потужної, але малодослідженої, течії харківського нонконформізму 60-80-х років минулого століття.
Галерея регулярно експонує роботи Кулікова «з колекції» в рамках різних виставкових проектів як у своїх стінах, так і на інших майданчиках; курирує теоретичну платформу з виступами провідних дослідників, мистецтвознавців і арт-критиків, України і Харкова; веде серйозну видавничу програму, яка за останні роки поповнилася художніми альбомами (живопису, малюнка і графіки), які продовжують монографію «Віталій Куліков» (видавництва «Родовід»).
Ці видання допоможуть зберегти для нових поколінь творчу спадщину автора і традицію унікальної школи малювання, до якої належав художник.